Koncentracja

Sortuj wg

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 305,00 zł

Dostępność

Dostępność

Promocje zabawki NaukowaZabawa

Koncentracja

Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi i skierowanie jej na określoną myśl, zadanie, sytuację i utrzymywanie jej w czasie. Jest ona potrzebna przy wszystkich świadomych działaniach, np. ubieraniu się, jedzeniu, słuchaniu, mówieniu. Umiejętność ta rozwija się stopniowo podczas życia człowieka. U małych dzieci uwaga jest mimowolna, czyli przyciągana bez ich woli poprzez np. głośny dźwięk, kolorowy obrazek czy poruszający się przedmiot. Uwaga dowolna natomiast rozwija się od ok. 3 roku życia i jest kształtowana do wieku szkolnego. Dzięki niej jesteśmy w stanie kierować naszą uwagą, dostrzegać i robić to co istotne w danym momencie, np. wykonać polecenie, zrobić zadanie. Wraz z rozwojem dziecka, wydłuża się również czas skupienia jego uwagi. Ponieważ koncentracja jest umiejętnością można ją rozwinąć poprzez odpowiednie ćwiczenia. Warto ją ćwiczyć i rozwijać ponieważ koncentracja jest kluczem do lepszej pamięci, szybszej nauki i efektywnej pracy.

W tym zakresie dzieci potrzebują wsparcia osoby dorosłej. Ćwiczenia na koncentrację warto wprowadzić jako stałe zajęcia i powtarzać w miarę regularnie: mogą to być zajęcia umysłowe jak i fizyczne, zabawy plastyczne, labirynty i krzyżówki, łamigłówki matematyczno-logiczne (Tantrix, Trax, Sudoku).  

Koncentracja jest silnie powiązana z motywacją. Gdy robimy coś co lubimy, czym się interesujemy i co sprawia nam przyjemność, skupienie uwagi przychodzi z łatwością, nie myślimy o koncentracji, ona po prostu jest. Dlatego NaukowaZabawa.pl proponuje naukę i ćwiczenie koncentracji dla dzieci w najlepszy z możliwych sposobów…poprzez zabawę. Dzieci uwielbiają mądre zabawki i zabawy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo edukacyjne zabawki, gry, układanki, puzzle, zestawy do prac plastycznych i ręcznych, które pozwolą trenować koncentrację dzieciom w różnym wieku i na różnych płaszczyznach. Ciekawe propozycje, ładne kolory, przejrzyste zasady pozwolą na długie skupienie uwagi Waszych pociech. Zapraszamy!

Koncentracja

Jest 20 produktów.

Wyświetlone 1-20 spośród 20 wyników.

Aktywne filtry