Sprawność manualna

Sortuj wg

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 305,00 zł

Dostępność

Dostępność

Promocje zabawki NaukowaZabawa

Sprawność manualna

Sprawność manualna rozwijana jest w trakcie podejmowanej przez dziecko zabawy, wykonywania codziennych czynności oraz prac plastycznych i konstrukcyjnych. Wszelkie działania wymagające precyzyjnych ruchów dłoni doskonalą sprawność manualną, która ma wpływ na opanowania trudnej sztuki pisania w szkole.
Dziecko przygotowuje się do nauki pisania podczas użytkowania tzw. zabawek stymulujących rozwój manualny, są to np. wszelkiego rodzaju klocki, układanki, zabawki manipulacyjne, dla dzieci troszkę starszych wyszywanki, przyklejanki i mozaiki.
Wykonywanie przez dzieci wszelkiego rodzaju prac plastycznych, technicznych również rozwija sprawność manualną, a dodatkowo pobudza wyobraźnię, poczucie estetyki i wywołuje radość z uzyskanego efektu. Powinniśmy zachęcać dzieci do podejmowania różnorodnej działalności plastycznej, dostarczając odpowiednie materiały i podsuwając ciekawe sposoby ich wykorzystania.
Wiele możliwości do rozwoju sprawności manualnych dają różnego rodzaju prace ręczne, farby i papier. Malowanie jest jednym z ulubionych zajęć dzieci. Warto wziąć pod uwagę te upodobania i zachęcać dzieci do tworzenia dowolnych kompozycji na kartkach oraz materiałach o różnych kształtach i fakturach. Czynności tego rodzaju, obok sprawności manualnej, rozwijają zdolność planowania, przewidywania i koordynację wzrokowo – ruchową.
W asortymencie naszego sklepu NaukowaZabawa.pl znajduje się bardzo wiele zabawek, układanek, zestawów do prac plastycznych, malowania, wyszywania, którymi w łatwy sposób wpłyniemy na poprawę zdolności manualnych dzieci. Nauka może być bardzo zabawna i przyjemna, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Sprawność manualna

Jest 18 produktów.

Wyświetlone 1-18 spośród 18 wyników.

Aktywne filtry