Aktywność fizyczna

Sortuj wg

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 225,00 zł - 305,00 zł

Promocje zabawki NaukowaZabawa

Aktywność fizyczna

Jednym z elementów prawidłowego rozwoju człowieka i zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna (ruchowa), która staje się szansą na długie i zdrowe życie. Człowiekowi od momentu narodzin towarzyszy ruch, który jest nieodzownym elementem zdrowia. Aktywność ruchowa stanowi istotny warunek prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego, poprawia ogólną sprawność organizmu i wytrzymałość na zmęczenie oraz stres.
Okres dziecięcy charakteryzuje ciągły wzrost i nieustający rozwój fizyczny młodego organizmu. Dziecko rozwija się, gdy zwiększają się jego wymiary ciała, gdy wzrasta jego sprawność przy wykonywaniu różnych czynności, np. chodzeniu, bieganiu, gdy przechodzi od wykonywania czynności łatwych do trudniejszych. Rozwój to też zmiany, które zachodzą w organizmie i psychice dziecka.
Bardzo ważne jest aby zapewnić młodemu organizmowi systematyczny wysiłek fizyczny, który dostosowany do indywidualnych potrzeb, wpływa stymulująco na rozwój i dojrzewanie w okresie dzieciństwa i młodości, a także na zachowanie zdrowia i kondycji fizycznej w późniejszych latach.
Dlatego bardzo ważne jest aby od najmłodszych już lat zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Wszystkie formy ruchu są bardzo wskazane. Wspólne spacery, wyjazdy na rowery, wspólne gry i zabawy zarówno na dworze jak i w domu to sposób na zdrowe i długie życie. Sklep NaukowaZabawa.pl ma w swojej ofercie zabawki, które pomogą Państwu skutecznie zachęcać już najmłodsze maluchy do ruchu i zabaw ruchowych. Wystarczy trochę chęci aby zdrowo, wesoło i aktywnie spędzać czas z dzieckiem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!.

Aktywność fizyczna

Jest 12 produktów.

Wyświetlone 1-12 spośród 12 wyników.

Aktywne filtry