Stymulacja wzroku, dotyku i słuchu

Sortuj wg

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 305,00 zł

Dostępność

Dostępność

Promocje zabawki NaukowaZabawa

Stymulacja wzroku, dotyku i słuchu

Stymulacja wielozmysłowa i jej rozwój ma wielkie znaczenie dla ogólnego rozwoju dziecka. Stymulację wzroku, dotyku i słuchu stosuje się w celu dostarczenia bodźców do ośrodkowego układu nerwowego, pobudzając przez to jego rozwój. Pobudzanie wielu obszarów w mózgu zwiększa ilość połączeń neuronalnych, przez co wspomaga się pracę całego systemu nerwowego.
Do stymulacji dotykowej stosuje się przedmioty pozwalające na odczuwanie bodźców dotykowych ich różnicowanie oraz uwrażliwienie zmysłu dotyku.
W stymulacji wzrokowej wykorzystuje się przedmioty, które służą usprawnianiu wzroku, poprawie percepcji wzrokowej i kontaktu wzrokowego.
Celem stymulacji słuchowej jest usprawnienie kanału słuchowego przy wykorzystaniu czynności i przedmiotów, które służą lokalizacji dźwięku, ćwiczą koncentrację uwagi i uczą różnicowaniu skali dźwięku.

Poprzez dobór odpowiednich przedmiotów do zabawy możemy wesprzeć stymulację dziecka w tych obszarach. Zabawki o różnej fakturze, zróżnicowanych kształtach, wydające dźwięki przy zabawie, dające się układać, przekładać, wyjmować, zabawki o ciekawych kolorach to wszystko wspomoże stymulację wielozmysłową dziecka – takie właśnie zabawki znajdziecie Państwo w sklepie NaukowaZabawa.pl

Stymulacja wzroku, dotyku i słuchu

Jest 18 produktów.

Wyświetlone 1-18 spośród 18 wyników.

Aktywne filtry