Umiejętności 

Podkategorie

 • Koordynacja wzrokowo-ruchowa

  Koordynacja wzrokowo-ruchowa jest to umiejętność łączenia tego, co widzi nasze oko z tym, co wykonuje ręka.

  Poprawna koordynacja wzrokowo-ruchowa jest niezbędna dla sprawnego wykonywania wielu codziennych czynności takich jak: czynności samoobsługowe, ubieranie się, ćwiczenia gimnastyczne, rysowanie czy pisanie, budowanie figur z klocków, nawlekanie igły czy też używanie nożyczek. Słabo rozwinięta koordynacja wzrokowo-ruchowa powoduje trudności w trakcie wykonywania prostych zadań: prawidłowego chwytania i rzucania piłki, skakania, przechodzenia przez przeszkody, wiązania sznurowadeł, nauki pisania, wykonywania prac plastycznych. Zadbajmy o prawidłową koordynację wzrokowo-ruchową dzieci od najmłodszych lat, a to na pewno zaprocentuje w przyszłości.

  Wśród zabawek w naszym sklepie NaukowaZabawa.pl sprzyjającym rozwojowi koordynacji wzrokowo-ruchowej znajdziecie Państwo miedzy innymi różnego rodzaju układanki, puzzle, piramidy i sortery, zabawki na sznurku, zestawy do prac plastycznych, wyszywanki, wyklejanki, buciki do nauki wiązania oraz wiele, wiele innych bardzo ciekawych propozycji.

  Zapraszamy serdecznie!
  NaukowaZabawa.pl - zabawki dla wyjątkowych dzieci.

 • Koordynacja motoryczna

  Koordynacja motoryczna - to umiejętność wykonywania ruchów w celu realizacji konkretnego działania. Rozwój motoryczny polega na osiąganiu kontroli nad ruchami ciała poprzez skoordynowanie czynności ośrodków nerwowych, nerwów i mięśni. W ciągu pierwszych czterech, pięciu lat życia człowiek osiąga kontrolę w zakresie tzw. dużej motoryki, którą wykorzystujemy przy chodzeniu, bieganiu, skakaniu czy pływaniu. Po piątym roku życia rozwój motoryczny obejmuje już sferę kontroli bardziej precyzyjnych ruchów, które angażują mniejsze grupy mięśni. I są wykorzystywane  przy takich czynnościach jak: rzucanie i chwytanie piłki, pisanie, rysowanie, korzystanie z narzędzi.
  Dzieciństwo to idealny wiek do nabywania sprawności ruchowych, ponieważ ciało dzieci jest bardziej giętkie niż ciało dorastającej młodzieży czy osób dorosłych. Dzieci lubią doznawać przygód i chętnie uczą się nowości, lubią powtarzać ćwiczenia i mają na to czas. Dlatego pomagajmy im w osiągnięciu prawidłowego rozwoju, stymulujmy go a przy okazji patrzmy jak nasze dzieci świetnie się bawią. NaukowaZabawa.pl ma w swoim asortymencie zabawki, które wspomogą prawidłową koordynację motoryczną dzieci i są to między innymi: zestawy narzędziowe, zestawy klocków, puzzle edukacyjne z uchwytami, przewlekanki i nawlekanki, magnetyczne labirynty i różnego rodzaju układanki.
  Zapraszamy do naszego sklepu!

 • Stymulacja wzroku, dotyku i słuchu

  Stymulacja wielozmysłowa i jej rozwój ma wielkie znaczenie dla ogólnego rozwoju dziecka. Stymulację wzroku, dotyku i słuchu stosuje się w celu dostarczenia bodźców do ośrodkowego układu nerwowego, pobudzając przez to jego rozwój. Pobudzanie wielu obszarów w mózgu zwiększa ilość połączeń neuronalnych, przez co wspomaga się pracę całego systemu nerwowego.
  Do stymulacji dotykowej stosuje się przedmioty pozwalające na odczuwanie bodźców dotykowych ich różnicowanie oraz uwrażliwienie zmysłu dotyku.
  W stymulacji wzrokowej wykorzystuje się przedmioty, które służą usprawnianiu wzroku, poprawie percepcji wzrokowej i kontaktu wzrokowego.
  Celem stymulacji słuchowej jest usprawnienie kanału słuchowego przy wykorzystaniu czynności i przedmiotów, które służą lokalizacji dźwięku, ćwiczą koncentrację uwagi i uczą różnicowaniu skali dźwięku.

  Poprzez dobór odpowiednich przedmiotów do zabawy możemy wesprzeć stymulację dziecka w tych obszarach. Zabawki o różnej fakturze, zróżnicowanych kształtach, wydające dźwięki przy zabawie, dające się układać, przekładać, wyjmować, zabawki o ciekawych kolorach to wszystko wspomoże stymulację wielozmysłową dziecka – takie właśnie zabawki znajdziecie Państwo w sklepie NaukowaZabawa.pl

 • Rozwój ruchowy

  Dziecko już od samego początku rozwija się ruchowo. Rusza rączkami, nóżkami, głową, łapie i chwyta, wkłada palce do buzi, ssie, ziewa, przemieszcza się czy raczkuje. Kiedy się rodzi, pomimo tego, że jest kruche to zostało przez naturę wyposażone we wszystko czego potrzebuje, aby rozwijać się prawidłowo. I jeśli tylko będziemy je wspierać w tych wysiłkach, będziemy stwarzać okoliczności do ćwiczeń i nie będziemy jemu przeszkadzać to samo będzie pracowało nad swoim rozwojem, pozna swoje ciało i swoje możliwości, zrozumie i rozpracuje ruch swojego ciała. 

  Jeśli Maluszek pozna swoje ciało i jego możliwości będzie radosnym i pewnym siebie dzieckiem. Nauka ruchu to długi proces,. Musi być ona odczuwalna i ćwiczona, powtarzalna i w końcu zautomatyzowana. Dlatego dajmy dzieciom swobodną możliwość trenowania różnych czynności, zaczynając od tych podstawowych i przechodząc do tych trudniejszych. Poznawanie, utrwalanie i rozwijanie kolejnych umiejętności na pewno będzie bardzo interesujące i ciekawe dzięki zabawkom edukacyjnym z naszego sklepu NaukowaZabawa.pl.

  W naszej ofercie znajdziecie Państwo zabawki, które we właściwy sposób wspomogą naukę chwytanie, ciągnięcia i pchania przedmiotów, układanie i składania, skręcania i rozkręcania. Z naszymi zabawkami dzieci opanują dopasowywanie do siebie elementów, zwiększą poczucie kontroli i pewności siebie, usprawnią precyzję manualną oraz wpłynął na rozwój zręczności i jakości ruchów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza bogatą ofertą zabawek wpływających na rozwój dziecka. Zapraszamy!

 • Aktywność fizyczna

  Jednym z elementów prawidłowego rozwoju człowieka i zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna (ruchowa), która staje się szansą na długie i zdrowe życie. Człowiekowi od momentu narodzin towarzyszy ruch, który jest nieodzownym elementem zdrowia. Aktywność ruchowa stanowi istotny warunek prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego, poprawia ogólną sprawność organizmu i wytrzymałość na zmęczenie oraz stres.
  Okres dziecięcy charakteryzuje ciągły wzrost i nieustający rozwój fizyczny młodego organizmu. Dziecko rozwija się, gdy zwiększają się jego wymiary ciała, gdy wzrasta jego sprawność przy wykonywaniu różnych czynności, np. chodzeniu, bieganiu, gdy przechodzi od wykonywania czynności łatwych do trudniejszych. Rozwój to też zmiany, które zachodzą w organizmie i psychice dziecka.
  Bardzo ważne jest aby zapewnić młodemu organizmowi systematyczny wysiłek fizyczny, który dostosowany do indywidualnych potrzeb, wpływa stymulująco na rozwój i dojrzewanie w okresie dzieciństwa i młodości, a także na zachowanie zdrowia i kondycji fizycznej w późniejszych latach.
  Dlatego bardzo ważne jest aby od najmłodszych już lat zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Wszystkie formy ruchu są bardzo wskazane. Wspólne spacery, wyjazdy na rowery, wspólne gry i zabawy zarówno na dworze jak i w domu to sposób na zdrowe i długie życie. Sklep NaukowaZabawa.pl ma w swojej ofercie zabawki, które pomogą Państwu skutecznie zachęcać już najmłodsze maluchy do ruchu i zabaw ruchowych. Wystarczy trochę chęci aby zdrowo, wesoło i aktywnie spędzać czas z dzieckiem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!.

 • Sprawność manualna

  Sprawność manualna rozwijana jest w trakcie podejmowanej przez dziecko zabawy, wykonywania codziennych czynności oraz prac plastycznych i konstrukcyjnych. Wszelkie działania wymagające precyzyjnych ruchów dłoni doskonalą sprawność manualną, która ma wpływ na opanowania trudnej sztuki pisania w szkole.
  Dziecko przygotowuje się do nauki pisania podczas użytkowania tzw. zabawek stymulujących rozwój manualny, są to np. wszelkiego rodzaju klocki, układanki, zabawki manipulacyjne, dla dzieci troszkę starszych wyszywanki, przyklejanki i mozaiki.
  Wykonywanie przez dzieci wszelkiego rodzaju prac plastycznych, technicznych również rozwija sprawność manualną, a dodatkowo pobudza wyobraźnię, poczucie estetyki i wywołuje radość z uzyskanego efektu. Powinniśmy zachęcać dzieci do podejmowania różnorodnej działalności plastycznej, dostarczając odpowiednie materiały i podsuwając ciekawe sposoby ich wykorzystania.
  Wiele możliwości do rozwoju sprawności manualnych dają różnego rodzaju prace ręczne, farby i papier. Malowanie jest jednym z ulubionych zajęć dzieci. Warto wziąć pod uwagę te upodobania i zachęcać dzieci do tworzenia dowolnych kompozycji na kartkach oraz materiałach o różnych kształtach i fakturach. Czynności tego rodzaju, obok sprawności manualnej, rozwijają zdolność planowania, przewidywania i koordynację wzrokowo – ruchową.
  W asortymencie naszego sklepu NaukowaZabawa.pl znajduje się bardzo wiele zabawek, układanek, zestawów do prac plastycznych, malowania, wyszywania, którymi w łatwy sposób wpłyniemy na poprawę zdolności manualnych dzieci. Nauka może być bardzo zabawna i przyjemna, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 • Koncentracja

  Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi i skierowanie jej na określoną myśl, zadanie, sytuację i utrzymywanie jej w czasie. Jest ona potrzebna przy wszystkich świadomych działaniach, np. ubieraniu się, jedzeniu, słuchaniu, mówieniu. Umiejętność ta rozwija się stopniowo podczas życia człowieka. U małych dzieci uwaga jest mimowolna, czyli przyciągana bez ich woli poprzez np. głośny dźwięk, kolorowy obrazek czy poruszający się przedmiot. Uwaga dowolna natomiast rozwija się od ok. 3 roku życia i jest kształtowana do wieku szkolnego. Dzięki niej jesteśmy w stanie kierować naszą uwagą, dostrzegać i robić to co istotne w danym momencie, np. wykonać polecenie, zrobić zadanie. Wraz z rozwojem dziecka, wydłuża się również czas skupienia jego uwagi. Ponieważ koncentracja jest umiejętnością można ją rozwinąć poprzez odpowiednie ćwiczenia. Warto ją ćwiczyć i rozwijać ponieważ koncentracja jest kluczem do lepszej pamięci, szybszej nauki i efektywnej pracy.

  W tym zakresie dzieci potrzebują wsparcia osoby dorosłej. Ćwiczenia na koncentrację warto wprowadzić jako stałe zajęcia i powtarzać w miarę regularnie: mogą to być zajęcia umysłowe jak i fizyczne, zabawy plastyczne, labirynty i krzyżówki, łamigłówki matematyczno-logiczne (Tantrix, Trax, Sudoku).  

  Koncentracja jest silnie powiązana z motywacją. Gdy robimy coś co lubimy, czym się interesujemy i co sprawia nam przyjemność, skupienie uwagi przychodzi z łatwością, nie myślimy o koncentracji, ona po prostu jest. Dlatego NaukowaZabawa.pl proponuje naukę i ćwiczenie koncentracji dla dzieci w najlepszy z możliwych sposobów…poprzez zabawę. Dzieci uwielbiają mądre zabawki i zabawy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo edukacyjne zabawki, gry, układanki, puzzle, zestawy do prac plastycznych i ręcznych, które pozwolą trenować koncentrację dzieciom w różnym wieku i na różnych płaszczyznach. Ciekawe propozycje, ładne kolory, przejrzyste zasady pozwolą na długie skupienie uwagi Waszych pociech. Zapraszamy!

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 176 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 176 elementów