Idealna zabawka 18m+ – jak zabawka dla półtorarocznego dziecka?

Idealna zabawka 18m+ – jak zabawka dla półtorarocznego dziecka?

Jaka zabawka 18m+? Wybieramy zabawki dla 18 miesięcznego dziecka

Dziecięce zabawki koniecznie muszą być dopasowane do wieku dziecka, a więc jego możliwości i potrzeb. Chcesz wiedzieć, jaka zabawka 18m+ będzie najlepsza? Sprawdź, jak ją wybrać!

18 miesięczne dziecko w niczym nie przypomina już niemowlaka, którym było zaledwie kilka miesięcy temu. Jest bardzo aktywne i ciekawe świata, co powinno mieć odzwierciedlenie w jego zabawkach. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym wieku dziecka rodzice zastanawiają się, jakie zabawki będą najlepsze. Czym powinna charakteryzować się zabawka 18m+, aby była idealnie dopasowana do potrzeb dziecka?

Dlaczego zabawki dla 18-miesięcznego dziecka to taki ważny produkt?

Maluszek podczas 18 miesiąca życia znacznie zmienia swoje zachowanie, a także zaczyna mieć zupełnie inne potrzeby niż roczny niemowlak. Praktycznie codziennie uczy się nowych umiejętności, jest bardzo aktywny, a także bardzo ciekawy świata. Oczywiście wszystkie swoje nowe umiejętności nabywa poprzez zabawę. Dlatego tak istotne jest, aby otaczać go zabawkami nie tylko dostosowanym do jego wieku, lecz również takimi, które pozwolą zachęcić go do nowych aktywności. Dlatego właśnie zabawka 18m+ musi być naprawdę dobrze przemyślana.

Zabawki dla 18 miesięcznego dziecka nie mogą być wybierane przypadkowo. Dziecko w wieku 18-24 miesięcy nie tylko jest ciekawe świata, lecz dodatkowo posiada już własny gust i pewne zainteresowania. To właśnie w tym wieku obserwuje się pierwsze wyraźne fascynacje samochodzikami lub lalkami.  Oznacza to, że w wieku 18 miesięcy prezent powinien być nieco inny dla chłopca i dziewczynki.

Zabawka 18m+ – jak znaleźć idealny prezent?

Wielu rodziców zastanawiając się, jakie zabawki będą idealne na prezent dla dzieci od 18 miesięcy, skupia się tylko na ich rodzaju. Oczywiście chcą, aby były ciekawe i atrakcyjne wizualnie, lecz nie można zapominać także o tym, że dziecko na tym etapie rozwoju jest jeszcze stosunkowo nieporadne i zdecydowanie nieświadome zagrożeń, które na nie czekają. Oznacza to, że przed zakupem konkretnego produktu koniecznie trzeba sprawdzić, czy będzie on bezpieczny dla malucha. Ogromną rolę w tym wypadku odgrywa materiał, z którego zabawka dla półtorarocznego dziecka będzie wykonana. Szczególnie polecany jest drewniany prezent, który gwarantować będzie doskonałą jakość wykonania i znikome zagrożenie. Zabawka 18m+ z tego materiału nie tylko jest trwała, stabilna i nietoksyczna, lecz dodatkowo jest odpowiednia do wieku dziecka.

Popularne zabawki dla dzieci wspierające rozwój

Czym przede wszystkim powinna charakteryzować się zabawka 18m+ dla dziecka? Pociecha w tym wieku cechuje się niebywałą aktywnością fizyczną, która podsyca jego ciekawość otaczającego świata. Na rynku dostępny jest naprawdę ogromny wybór różnego rodzaju prezentów, które zadbają o intensywny ruch fizyczny malucha.

Godną polecenia propozycją będą różnego rodzaju skoczki czy też bujaki na biegunach. Jeśli posiadamy ogród i możemy wziąć dziecko na dwór, powinna nas z całą pewnością zainteresować piaskownica, a także niewielki dziecięcy labirynt. Rzecz jasna odpowiednia będzie także dziecięca huśtawka.

Czy warto kupić interaktywny zestaw dla 18-miesięcznego dziecka?

Rodzice dzieci w wieku 18 m bardzo często zastanawiają się, czy jest to odpowiedni wiek, aby wręczyć dziecku zabawki interaktywne i sensoryczne. Czy edukacyjny prezent będzie odpowiedni w tym wieku? A może jednak zabawki 18m nie powinny być zbyt wymagające i lepiej, żeby skupiały się jedynie na samej rozrywce?

Wiedzieć trzeba, że kategoria zabawek, które będą wspierać prawidłowy rozwój dziecka, jest niezwykle ważna. Zdolności poznawcze, logiczne myślenie i wyciąganie wniosków są u dziecka w tym wieku już na bardzo dużym poziomie. Oznacza to, że zabawka 18m+, która wspierać będzie kreatywność, zdolności manualne i logiczne, a także rozwijające wyobraźnię, to świetny pomysł na doskonały prezent. Tym bardziej że tego rodzaju asortyment jest naprawdę bardzo duży. Wyobraźnia dziecka 15, 16 i oczywiście 18 miesięcznego, będzie rozwijana zabawkami dźwiękowymi, sensorycznymi oraz manipulacyjnymi. Wybór jest ogromny, a wśród najlepszych propozycji, które pozwolą dziecku ćwiczyć i zdobywać nowe umiejętności znajdują się np. klocki, puzzle i inne elementy, które dziecko będzie mogło układać. Dzięki temu, że znajduje się na nich np. zwierzątko, malec łatwo będzie je rozpoznawał i dopasowywał do siebie.

Książeczka dla dziecka 18 miesięcy — czy warto kupić?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych książeczek, które mogą pomagać dziecku dynamicznie rozwijać się poprzez ubogacanie słownictwa. Z myślą o najmłodszych czytelnikach niejeden sklep internetowy przygotował książeczki interaktywne, sensoryczne oraz wyposażone w ruchome elementy, dzięki którym malec może nauczyć się rozpoznawać np. kolory, zwierzątka lub nawet zapachy, gdyż oferta zawiera także książki zapachowe.

Zakończenie

Małe dzieci niezwykle szybko rozwijają się i nabywają nowe umiejętności. Zaledwie 18-miesięczny brzdąc jest już bardzo energiczny i ciekawy wszystkiego, co go otacza. Nowe umiejętności i wiedzę zdobywać może poprzez zabawki, które będą nie tylko bezpieczne, lecz również dopasowane do jego potrzeb.