Happy Cube, czyli łamigłówki dla najmłodszych

Happy Cube, czyli łamigłówki dla najmłodszych

Happy Cube, czyli łamigłówki dla najmłodszych

Niektórzy mówią Happy Cube, a inni radosne sześciany lub sześciany szczęścia. W każdym razie jest to produkt, który zaprasza wszystkich do piankowej zabawy.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale układanki to świetna propozycja, która jest w stanie wspierać zdolności manualne najmłodszych dzieci. Iuvi Games zaprasza do poznania Happy Cube, dzięki czemu będzie można do woli łączyć, tworząc fantastyczne kompozycje. Czym tak naprawdę są te radosne klocki?

Happy Cube original – łamigłówka i zabawka w jednym

Nazywane są łamigłówką powtarzalną, która składa się z 6 części. W zestawie można sześć kolorowych kostek o różnym kształcie i instrukcję w języku polskim. Można ją otrzymać także w wersji angielskiej, ale to już dla osób bardziej zaawansowanych i dobrze operujących językiem. Jest to zabawka zaliczana do smart games (mądre gry), która pozwala budować różnego typu konstrukcje (nie zawsze muszą to być te, które określone są w instrukcji).

Opis i dane produktu – jak składać?

Za stworzenie tej gry odpowiedzialny jest Dirk Laureyssens, który nawiązał współpracę z firmą belgijską firmą, jaka wzięła na siebie produkcję. Całość wykonana jest z bezpiecznej pianki Eva, która na dodatek jest przyjemna w dotyku. Oto zestaw 6 kolorowych kostek, z jakich należy stworzyć sześcian. Jeżeli uda się 6 kolorowych kostek z trwałej pianki połączyć w jedno, będzie można przejść do następnego etapu, czyli do umieszczenia ich w ramce. Banalne? Oczywiście, że nie. Niech mają się na baczności Ci, którzy uważają, że jest to łatwe. Szczególnie mowa tu o osobach dorosłych. Zadanie jest trudne i wyżej wspomniana instrukcja może Wam się przydać.

Rodzaje Happy Cube

Aktualnie na rynku można dostać kilka rodzai tej gry. Do wyboru są:

  • Happy Cube Junior – wyróżniają się one w tym, że w zestawie znaleźć można pianki w dwóch kolorach. Jest to propozycja przeznaczona dla dzieci od trzeciego roku życia do siedmiu lat;
  • Happy Cube Original – jest to wersja przeznaczona od szóstego roku życia. Oto komplet, który określa się jako podstawowy poziom trudności. Mogą z niego korzystać dzieci powyżej szóstego roku życia;
  • Happy Cube Pro – określane także mianem Profi Cube, są trudne i mogą sobie z nim poradzić siedmioletnie i starsze dzieci;
  • Happy Cube Expert – najtrudniejsza propozycja dla prawdziwych ekspertów, którzy mają powyżej dziewięciu lat.

Wszystkie produkty wchodzące w skład linii Happy Cube to nie lada gratka i mogą stać się prezentem na urodziny, imieniny lub też bez okazji. Posługując się wyobraźnią przestrzenną, będą one mogły tworzyć do końca zgodnie z instrukcją lub też samodzielnie, jak im się tylko będzie podobało. A czy Ty – jako rodzic – zdołasz tego dokonać? Chodzi o połączenie wszystkich kostek w jedną konstrukcję. Podejmij wyzwanie i zwyczajnie wypchnij elementy układanki, a potem zacznij działać.

Happy Cube Pro, Junior  i inne, czyli wyzwanie dla młodych umysłów

Ostateczne wyzwanie to połączenie 24 kostek w jedną konstrukcję. Szczególnie jeżeli chodzi o wersję original, gdzie w jednym zestawie można znaleźć sześć sześcianów. Powiedz swojemu dziecku, że ma popracować nad swoją wyobraźnią przestrzenną i logiką – spróbuj stworzyć razem z nim coś. Przekonasz się, że wcale nie jest to łatwe zadanie. Co jednak nie oznacza, że macie się poddawać. Wręcz przeciwnie. Weźcie np. 1 część i spróbujcie najpierw z nią. Możecie wybrać jedną losową kostkę do samodzielnego złożenia. Jeżeli uda się z nią, to potem będzie można zabrać się za kolejne. Wyzwanie to połączenie 24 różnych kostek w jedną konstrukcję. Nawet jeżeli dziecku wydaje się, że sobie nie poradzi, trzeba zachęcać go do działania!

Ułożenie 24 kostek w jedną konstrukcję

Prezentowany produkt okazał się nie lada fenomenem. Nie tylko dla dzieci w wieku powyżej 5 lat. Swoich sił z tym próbują nawet młodsze pociechy, które rozpoczynają przygodę z przedszkolem. Wręcz można powiedzieć, że gra Happy Cube to jedna z ciekawszych propozycji, która jest w stanie wspierać codzienny rozwój i edukacje najmłodszych członków rodziny. Doskonale sprawdzi się u dzieci, ponieważ dzięki niej będą mogli oni ćwiczyć motorykę małą, która na tym etapie jest bardzo ważna.

Wielu rodziców ma problem z tym, że dzieci nie są w stanie na dłużej skupić się na czymś. W takim przypadku należy podsunąć im Happy Cube. Można być pewnym tego, że dzięki temu maluch będzie w stanie popracować nad koncentracją i cierpliwością, co też może się przydać w wieku przedszkolnym i szkolnym. Warto również dodać, że dzięki takim przestrzennym kostkom, maluch jest w stanie nauczyć się rozpoznawać kształty. Dokładnie chodzi o dopełnienie kształtów, czyli idealnych miejsc, gdzie można umieścić poszczególne elementy.

Warto poznać Happy Cube – kolorowe kostki, które mają fajne kształty. Takie, które pomagają popracować nad koordynacją ręka-oko. Nie od dzisiaj wiadomo, że ręce i oczy muszą ze sobą współpracować. Rozwinięcie w prawidłowy sposób koordynacji wzrokowo-ruchowej to nie lada zadanie, które można wspierać poprzez podsuwanie takich oryginalnych układanek. Można być pewnym, że dzieci na długo będą w stanie oddać się konstruowaniu barwnych kostek.